Lezbiyenlik Hakkında Merak Edilen Bilgiler


0
2 paylaşım

Eşcinsellik kimileri tarafından hoş karşılanmayan,kimileri tarafından hastalık olarak görünen,kimileri tarafından ise doğuştan gelip kişinin elinde olmayan hissiyat durumu olarak belirlenmektedir. Lezbiyen kişi özellikle kendi kendine sorular sorar, kendi şüphelerinle kafasını kemirerek duygularını kontrol altına alır.Her cinsel  bakış açısının bir açıklaması olsa da kadın kadına ya da erkek erkeğe olan bir durumu açıklamanın zor olduğunu belirtmek isteriz.Diğer ülkelerin kültürlerine baktığımızda lezbiyenliğe özellikle Avrupa ülkelerinde açıkça hoşgörü ile bakılır. Akdeniz, Ortadoğu ve Asya ülkelerinde lezbiyenlik üstü kapalı bir şekilde yaşanır. Norveç ve İsveç lezbiyen kadınların varlığını kabul etmekte, bir yerde bunların evliliklerini kabullenmektedir.

Bu ülkelerde lezbiyen çiftlerden birinin hamile kalması yasaktır. Bazı ülkeler ise lezbiyenlerin sperm bankalarını kullanmasına izin verirler.

Bu ülkeler şunlardır ;

Avusturalya,
Belçika,
Yunanistan,
İngiltere,
Finlandiya,
Hollanda,
İrlanda ve İspanya’dır.

Lezbiyenlik Ne Zaman Ortaya Çıktı 

Tıbbi araştırmalar ilk olarak ve jinekolojik yönden kadında eşcinselliğin 1980’li yıllardan itibaren daha çok üzerinde durulmuştur. Kanunların ve tıbbın lezbiyenizm üzerine fazla eğilmemesinin en önemli nedeni bu tür davranışların toplumsal açıdan fazla göze batmaması ve birbirlerinin vücutlarında gözükebilecek bir zarar yaratmamaları nedeniyle bu ilişkilerin genelde mahkemeye yansımamasıdır.Diğer bir görüşe göre ergenlik çağında, normalde geçici olarak kendi cinsine yönelik ilgi ve davranışların geçici dönemini atlatamayıp erkeklere yönelememeleri kadınların homoseksüel kalmalarına neden oluyor. Bazı hallerde kız çocuklarının erkek gibi yetiştirilmesinin de lezbiyenliğe neden olabildiği bilinmektedir.

Yapılan araştırmalar verilerine göre 30 yaşındaki kadınların %17’si, 40 yaşındaki kadınların %19’u Amerika’da en azından bir defa lezbiyen ilişkide bulunduklarını söylüyorlar. Lezbiyenlikle ilgili ilk hormon araştırmaları 1948’de başladı. 1960’lı yıllardan sonra kromozom yapısı hakkındaki bilgilerimiz çoğaldı. Genel olarak aileleri tarafından dışlanan çocukların ergenlik döneminde yalnızlık kavramı ve hissiyatları ile kadın erkek ilişkileri hakkında bilgi edinemediği için yanlış tercihlerde bulunmaktalar.Araştırmalar sonucu cinsel tercihini eşcinsellikten yana kullanan bireylerin ailelerinde alkolizm durumuna çok sık rastlanılmaktadır.

Benzer içerik:  Ateizm Nedir,Ateist Kimlere Denir,Ateizm Tarihçesi

Lezbiyenlik Belirtileri Nelerdir 

-Sadece kadınlara karşı ilgi duymak

-Sosyal medya da yapılan araştırmaların sadece bu konu üzerine yatkınlık olması

-Vücutta testesteron hormonunun yüksek seviye de olması

– Davranışlarda kadınsal değil tam tersine erkeksi tavırlar sergilenmesi

-Çocukken tercih edilen oyuncakların erkek oyuncakların olması

-Dış görüntünün erkeklere yönelik bir durum alması

-Sık sık Futbola ve erkeklere dair sosyal durumlara yönelim

-Amca,Dayı, ve erkek arkadaş çevresiyle daha yakından ilgilenme

-Edilinen İdoller

-Kadınlara karşı aşırı ilgiler
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.OR


Forgot your password?


OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.