Malta’da dil okuluna gitmek isteyenlere tavsiyeler


0
1 paylaşım

Malta denilince akla ilk gelen şeylerden biri tatil sonraki ise dil okuludur. Malta’da dil eğitimi almış kişilerin yorumlarını inceleyerek sizin için ne tavsiyelerde bulunabiliriz ? Aklınıza ilk gelen soru Malta’da dil eğitimi için gidildiğinde kalacak yer, yiyecek yemek,ve verim alacak en iyi kurs ? Bakalım Malta’da dil okuluna gitmek için tavsiyeler neler.

Neden Malta’da Dil Eğitimi Alabiliriz ?

Malta,dil eğitimi olarak bahsettiğimiz de en az 3 ülkeden biri olarak bilinen aynı zaman da güzel bir tatil beldesidir. Bu bakıma bir yandan dil eğitimi görürken bir yandan yaz aylarında tercih ederseniz tatil yapma imkanına sahip olacağınız bir yer olarak bilinmektedir. Özellikle adanın kalbi olan St. Julians ve dil okulu konusunda küçük ortağı olan turistik Sliema’da her köşe başında denecek kadar fazla dil okulu var. Dünyanın her bölgesinden gelen ve özellikle avrupalı öğrencilerin akın ettiği bu okulların büyük bölümünde Türk öğrencilere de rastlamak şaşılacak bir durum değil çünkü burası dünyanın her yerinden dil kursuna gelen öğrencileri misafir ediyor. Ada nüfusunun 400 bin kadar olması, özellikle yaz aylarında nüfusun 1 milyonu aşmayacağı anlamına da gelmiyor. yaz sezonu açıldığında ada çok kalabalıklaşıyor; sokaklar, caddeler, mekanlar, kumsallar insanlarla dolu..

Malta’da Nerede Kalınmalı ?

Malta’da dil eğitimine giden öğrencilerin çoğu aile yanında kalmaktan yana değil.. Daha çok öğrenci yurdu tarzı evlerde kalındığı ve burada özgür bir şekilde istediğiniz saate yurda dönüşünüz olduğu yönünde .. Fakat aile yanında kaldığınızda sosyal hayattan tamamen uzak ve sınırlı bir eğitim hayatı geçireceğinizi bilmeniz isteriz.

Malta’da Hangi Diller Konuşuluyor ?

Malta, eski bir İngiliz sömürgesi bu yüzden her Maltalı, ingilizceyi anadilinden farksız konuşuyor. hemen her Maltalı ya da daha doğru bir ifadeyle yine tahminen nüfusun yüzde 80’den fazlası, ana dilleri olan Maltacanın yanında İtalyancayı da ana dillerinden farksız, mükemmel şekilde konuştuklarına rastlayabilirsiniz.

Malta Güveli mi ?

Öncelikle diğer ülkeden gelen öğrencilerin nasıl olsa kendi ülkemde değilim diyerek bir çok şeyin aşırısına kaçtığına rastlayabilirsiniz. Bunun yanında Malta’nın güvenli olması dil eğitimine gidenler açısından en önemli unsurlardan biri olarak görülmekte..Diğer ülkelere göre ucuz yaşam masrafları, okulların uygun fiyatlı sunulmasına rağmen kalitesi yüksek,dil eğitimine gelen öğrencilerin çeşitli milletlerden ve bir millete nüfus ağırlığı yüklenmemiş olması bakış açısı, konaklamaların okula yakın olması, mesafeler şehir merkezine de uzak olmaması, birçok dil okulu ve konaklama şehir merkezinde düzgün ve modern oluşu tavsiyelerin arasında yer almakta..

Malta’da Türk Sayısı Ne Durumda?

Diğer yorumların arasında ise Malta’da Türk nüfusun çok olması… Malta’da çok İspanyol, çok İtalyan, çok Fransız olduğu gibi.. Ancak Türklerin rağbet etmediği okulları tespit edip tercih etmek yine sizin elinizde..

Malta’da Öğretmenler Nereden ?

Malta’daki okullarda eğitim veren öğretmenlerin çoğu Amerikan ve İngiliz vatandaşı olarak biliniyor.

Malta’da Eğlence Hayatı Nasıl ?

Yurt dışına çıkmış her dil eğitimi öğrencisi tabiki de gece hayatına çıkmak ister. Paceville, adanın bu konuda kalbinin tam ortası olarak bilinmektedir. Size sunulan farklı mekanlar var; favorilerden biri Footlose ama Hugo’s ve Havana olarak bilinmektedir.Haftanın belirli günleri kadınlar için de striptiz şovlar düzenlenildiği bilinenler arasında..