Multi Milyonerlerin garip alışkanlıkları neler


0

Dünya’nın en zengin insanları olarak bildiğimiz kişilerin garip alışkanlıklarını duyduktan sonra yok artık diyeceksiniz.

Dünya’da en normal şeyi para harcamaksa garip alışkanlıklara sahip bu zenginler nasıl yaşıyor.

Mark Zuckerberg

Kıyafete para harcamaktan nefret ediyor. Rahat tişört ve kot pantolonları tercih ediyor. 7 milyon dolarlık bir evde yaşamasına rağmen 30 bin dolarlık Acura ile takas ettiği hatchback, düz vites bir Volkwagen otomobile biniyor. Ayrıca Zuckerberg Yaşarken Hisselerini bağışlayacağını da dile getiriyor.

Perakende Kralı,IKEA’nin sahibi Ingvar Kamprad tam 91 yaşında ve 39 milyar dolar serveti var.  Yaşlı milyarder buna rağmen öğle yemeklerini IKEA kafeteryasında yiyor. Hatta Paket olan karabiber ve tuzları da evine götürdüğü söyleniyor.

Yaşlı Milyarder’in kullandığı araba aşağıdaki gördüğünüz Hususi aracı ise 1993 model Volvo 240.  araba olarak biliniyor.

Hintli işadamı Azim Premji yaklaşık 17 milyar $ paraya sahip. Wipro’nun sahibi. Premji’nin en büyük takıntılarından biri 175 bin kişinin çalıştığı şirketteki tuvalet kağıdı tüketimini bizzat takip etmesi. Mesai bitimlerinde ise çalışanlarını ışıkları kapatmaları için uyarması dikkat çekmekte.

15 milyar doları olan 64 yaşındaki Charlie Ergen ünlü Dish Network’ün de sahibi.

Ünlü restoranlarda yemek yemeyi tercih etmeyen milyarder, öğlen vakti karnını evden getirdiği paket yemek ve enerji içeceğiyle doyuruyor. Diğer milyardeler gibi Ekonomi sınıfında uçmaktan çekinmiyor.

Personelinin işe geç gelmesinden nefret eden Ergen, önce kartlı turnike sistemine geçmiş. Sonra sahtekarlık görünce parmak iziyle çalışan otomat kurmuş. İşe erken gelenleri yıl sonunda kayak turuna götürerek ödüllendirildiği ise bir gerçek.

Warren Buffet 70 milyar doları bulan servetiyle dünyanın en zengin 5 adamından biri. Buffet buna rağmen 1958 yılında 31.500 dolar ödeyerek aldığı konakta yaşıyor. Ünlü milyarderin telefon kullanmıyor.Ayrıca iş yerinde de bilgisayarı yok. Günde 5 Kutu kola içen Buffet şekerleme yemenin de önüne geçemediği söyleniyor.