Mutlu evliliğin sırrı nedir ?


0
1 paylaşım

Dünyada hiçbir birey mutsuz olmak için evlenmez ve hayatını sevmediği biriyle birleştirmez. Kadın da erkek de birbirlerine olan duygularının ve hayallerini gün gelir evlilikle tamamlamak isterler. Sizler de evlilik hazırlıkları yapıyorsanız veya yeni evlendiyseniz kulağınıza küpe olacak bu yazımızı mutlaka okuyun.

Kendi kişiliğinizi doğru analiz etmelisiniz :

İlk önce kişinin kendisini tanıması lazım, çünkü kendini tanımayan birinin başkasını tanıması beklenemez. Öncelikle kişilik özellikleriniz, olumlu ya da olumsuz gördüğünüz yönleriniz, sosyal ya da asosyal olup olmadığınız, mutluluk ve öfkenizi nelerin beslediğini irdelemeniz, hangi durumlarda kendinize dur demeniz gerektiğini bilmeniz gerekir.

Karşınızdakini objektif şekilde değerlendirin: 

Aşık olduğunuz kişiye karşı objektif olabilmeniz oldukça güçtür. Kişi sevdiklerine karşı çok daha anlayışlı ve hoşgörülü olur. Kişinin evlendikten sonra hayal kırıklığına uğramaması için, karşı tarafın negatif yönlerine odaklanmalı ve tüm kusurları ile onu kabul edip etmediği sorusuna evet cevabını verebilmelidir. Bu sayede hayal kırıklığının önüne geçmiş olursunuz.

Olaylar büyütülmemelisiniz :

Evlilik iki kişinin paylaştığı bir yaşam tarzıdır. Eşinizle aranızdaki olayları büyütür ve her seferinde de üzerine ekleyerek devam ederseniz altından kalkılmaz bir durum olur.

Eleştiren, suçlayıcı ve hakaret içerikli sözler sarf etmeyin:

Karşınızdakine kızdığınızda öfkeye yenik düşmek ve ona incitici davranmak basittir. Suçlama, hakaret ve sert eleştirilerde bulunduktan sonrası asıl önemli olandır. Karşınızdaki eşiniz bu ithamlara ve hakaretlere karşı kendisini savunmaya alacaktır.

Sevginizi sıkça ifade etmelisiniz : 

Bir kısım kişiler sevgi sözcüklerinin sürekli olarak kullanılmasını yapmacık hatta yapış yapış bir ilişki gibi görürler. Sevginin ifade edilmesinin pek çok yolu vardır. Bunu davranış ve hareketlerimizle, bakışlarımızla ve dokunuşlarımızla ifade edebiliriz.

630Cinsellikte sevgi ve romantizm de olsun : 

Eşinizle gireceğiniz ilişkide sevgi ve romantizmi de dahil etmelisiniz. Cinsel yaşantınızın monotonlaşmasına müsaade etmeyin ve cinselliğin yalnızca yatakta olabileceğini düşünmeyin.

Birbirinizi her gün arayın : 

Gün içinde birbirleriyle hiç konuşmayan, bir telefon etmeye bile zaman ayırmayan çiftler var. Bu yanılgıya sakın düşmeyin. Telefonla da olsa sevgi sözcükleri mırıldanmak ve akşam ne yapılacağı ile ilgili konuşmak çiftlerin evliliğine iyi gelecektir.

Evlendikten sonra da sevgili kalın : 

Çiftler çocukları olduğunda bırakın sevgili olduklarını, karı koca olduklarını dahi unutmaktadırlar. Halbuki evlilikte mutluluğun sırlarından biri de sevgili olabilme ve kalabilme kabiliyetidir. Evliliğinizi canlı tutacak her türlü çılgınlıktan ve romantizmden sakın vazgeçmeyin.