National Geographic insanların Mars’ta yaşayacağı evin konseptini sergiledi.


0

Genel olarak bakarsak Latince Mars veya Arapça Merih (Türkçe: Bakır sokum ya da Sakıt Güneş Sistemi’nin Güneş’ten itibâren dördüncü gezegeni. Roma mitolojisindeki savaş tanrısı Mars’a ithâfen adlandırılmıştır. Yüzeyindeki yaygın demiroksitten dolayı kızılımsı bir görünüme sahip olduğu için Kızıl Gezegen de denir.

1134336_1920x1080

İnsanların Mars’ta yaşaması ve koloni kurması gibi planlar son günlerde oldukça gündeme geliyor. Uzaya yerleşme konusunda “çılgın” projenin sahibi Elon Musk’ın şirketi SpaceX ve Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) önderliğinde yürütülen Mars’ta kolonileşme planları insanların orada nasıl bir yerde yaşayacağı sorusunu akıllara getirdi.

mars-a-gidince-yasayacagimiz-ev-dunya-da-8958389_1708_m

LONDRA’DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Herkes Mars’ta bilim – kurgu filmlerini aratmayan olağanüstü şehirlerin kurulacağını hayal ederken National Geographic, Londra’daki sergisinde Mars’ta insanların yaşayacağı evin konseptini yaptı. Basit bir taştan eve benzeyen bu konseptin içinde olağanüstü teknolojiler barınsa da bu evin dış görünümü biraz hayal kırıklığı yaratabilir çünkü ev tasarımı normal hayatta yaşamımızı sürdüğümüz evlere pek benzemiyor.

.