New york’ta 20 bin kişi protesto için sokaklara döküldü


0

ABD‘de yeni başkan Donald Trump’ı desteklemeyen karşıt görüşlü protesto gösterileri hafta sonu da birçok kentte devam etti. New York’ta protesto içni 20 bin kişi sokaklara döküldü.

ONLARCA KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Boston, Los Angeles, Washibgton DC, Seattle, Orlando, Oakland ve New York’un da aralarında bulunduğu birçok kentte, ‘Bizim başkanımız değil’ sloganı ile sokakları dolduran binlerce kişi Trump’ı protesto etti. Protestolar sırasında onlarca kişi de gözaltına alındı.Polis güçleri tarafından protestoculardan biri silahla vuruldu.

new-york-ta-20-bin-kisilik-trump-protestosu-2-8955874_o

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Ellerinde taşıdıkları dövizlerde ve attıkları sloganlarda Trump karşıtı söylemlere yer veren kalabalık nedeniyle Trump Tower önünde çok yoğun güvenlik önlemleri alındı. Binanın dört bir yanı barikatlar, polisler ve polis araçları ile çevrelenirken, bazı sokaklar araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

MÜSLÜMANLAR ÖFKELİ

New York sokaklarını doldururken göstericilerden Müslüman bir kadın da yaptığı açıklamada, “Trump’a karşıyız çünkü bizi temsil etmiyor, hiçbir düşüncemizi, idealimizi, ilkelerimizi temsil etmiyor. Irkçı birisi, bizim başkanımız değil. Nefret söylemleri ile dolu. Biz barışçıl insanlarız. Kendi ülkemizde kendimizi güvende hissetmemiz gerekiyor.