Obama’ya Türkiye Tepkisi


0

The American Interest dergisi, ABD Başkanı Barack Obama’nın tutarsız davranışları nedeniyle Türkiye’yi kaybettiğini belirtti.

US President Barack Obama pauses while speaking after meeting with elected officials, community leaders and law enforcement officials on building trust in communities after Ferguson unrest on December 1, 2014 at the Eisenhower Executive Office Building, next to the White House, in Washington, DC. AFP PHOTO/Mandel NGAN (Photo credit should read MANDEL NGAN/AFP/Getty Images)

The American Interest dergisi verdiği haberde ABD Başkanı Barack’nın tutarsız politikası nedeni ile Rusya’nın Ortadoğu siyasetinde önemli bir rol oynadığını ve Türkiye ile yeniden kurulan ilişkilerin sadece Washington’un değil, aynı zamanda NATO’nun da bir problemi olduğunu yazdı.

“SENİN YÜZÜNDEN TÜRKİYE’Yİ KAYBEDİYORUZ”

Obama’nın Suriye politikasının Amerika’nın çıkarlarına zarar verdiğini yazan yazar, Moskova’nın Washington’un kararsızlığından faydalanarak İran ve Türkiye ile karlı bir ticari ilişki kurduğunu yazdı. Yazıda ayrıca Rusya’nın NATO’ya ciddi bir yara verdiği ve Türkiye’nin Batı’ya özellikle de ABD’ye yabancılaştırdığı belirtildi.

Benzer içerik:  Kıble nasıl bulunur?

The American Interest Dergisinde yayınlanan makalede, “Suriye’de birçok zorlu problem var ve alternatifleri az, ancak Obama’nın Suriye politikası en kötülerinden birisi ve en üzücü örneklerden birisi olarak uzun yıllar boyunca dünya siyasi arenadaki yerini alacak.” ifadesi yer aldı.