Radyasyondan nasıl korunuruz


0

Son zamanlarda teknolojinin daha da gelişmesiyle beraber yanı başımızdan bazen yastığımızın altından bile eksik etmediğimiz o cihazlara bağımlılığımız günden güne artmakta.. Bağımlılığımız arttıkça maruz kaldığımız radyasyonda artmaktadır.  Bu bağımlılığın bize ne gibi zararlar doğuracağı ve bundan nasıl korunabiliriz hiç düşündünüz mü ? Radyasyondan kaçışımızın artık olmadığını hepimiz biliyoruz.Sokaklarımızdaki artan baz istasyonları , Cep telefonları bilgisayarlar,oyun cihazları ve dahası…

  • Radyasyonu önleyebilmek için alınacaklar önlemler arasında ilk olarak telefonunuzu ve tabletlerinizi kalp hizasından uzak tutmanızı öneriyoruz.
  • Diz üstü bilgisayar kullanırken klavye ya da mouse kullanmaya özen gösterin . Bilgisayarınız ya da telefonunuz güç kaynağına bağlı iken lütfen kullanmayınız.
  • Vücudunuzun elektirik ve radyasonunu atmak için toprakla bütünleşin. Yani hafta da bir toprakta çıplak ayakla yürüyün.

Radyasyonu önlemek için bitkisel çözüm olarak : Yüksek oksijen emilimini sağlayan besinlerle beslenmenizde fayda var. Bunları yeşil yapraklı bitkiler, brokoli,ıspanak,yeşillikler olarak sıralayabiliriz.