Regl Döneminde Cinsel İlişki Nasıl Olmalıdır?


0
1 paylaşım

Kadınlar her ayın 22-28 günü arasında regl olarak vücuttaki kirli kanı atmak zorundalar. Bu yüzden insanlar kadınların bu dönemlerde kirli olduklarını düşünüyorlardır.Bazı dinlerde bu dönemde kadınlara yaklaşmanın ve onlarla cinsel beraberliğin olmasını sakıncalı görürken bazı dinler ve bakış açıları bunu bu şekilde görmemektedir.Aslında biyolojik olarak bakıldığında adet döneminde ilişkiye girmenin faydaları da mevcut. Bu dönemde ilişkiye giren kadınların semptomlarında azalmalar görüldüğü anlaşılmıştır. Birçok kadın, orgazmın ağrıyı hafiflettiğini ve rahimdeki orgazm kasılmalarının yatıştırıcı bir masaj gibi hissettirdiğini söylüyor. Zaten orgazm esnasında, regl ile ilişkilendirilen krampların, baş ağrılarının, stresin ve asabiyetin yatışmasına yardımcı olan doğal ağrı kesici hormon endorfin salgılanıyor ve birçok kadın, regl döneminde yaptıkları seksten daha fazla keyif alıyor çünkü pelvik bölgesinde ve genital bölgedeki doluluk hissi artıyor.

Regl Döneminde Seks Nasıl Olmalı?

-Güvenli ilişki : Regl döneminde ilişkiye girmekten çok bu dönemde cinsel birleşim aşamasında bütün riskleri ortadan kaldırmak gerekli uyarılardan biridir.Cinsel birleşim sırasında cinsel yollardan hastalık kapma riski, bu dönemde daha fazladır çünkü rahim boynu, kanın geçebilmesi için açılır. Ne yazık ki bu durum, bakterilerin alt karnın derinlerine girebilmeleri için çok derin bir yol oluşturur. Regl döneminde, partnerinize HIV ve hepatit gibi kan yoluyla geçen hastalıkları bulaştırma ihtimaliniz de daha yüksektir. Vajinadaki PH seviyesi , regl esnasında daha az asidik olduğundan, bakteriyel enfeksiyonlar kapmaya eğilimli oluruz. Son olarak not geçilmeli ki bu dönemde hamile kalma riskiniz oldukça yüksektir. Cinsel ilişki öncesi doğum kontrol hapı kullanmanızı önermekte fayda var..

-Farklı cinsel aktiviteler Denemek : Cinsel arzularınız mevcut ama cinsel ilişkiye giremeyecek durumdaysanız bu durumu partnerinizle fırsata çevirerek çeşitli fanteziler,ön sevişme ve sürtünme yollarını deneyerek ilişkinize renk katabilirsiniz..

Benzer içerik:  Nefes darlığı belirtileri nedir?

-Strese girmeyin : Eğer olduğunuz yeri kirleteceğiniz düşüncesindeyseniz bu durumu çeşitli fantezi yöntemine çevirerek duşta seks önerisini dinleyebilirsiniz. Hem Farklı bir şekil denemiş olur hemde temizliğinizden yoksun kalmazsınız.

-Kadınlık cazibenizi koruyun : Bazen ayın belirli günlerine girdiğimizde, yapmak istediğimiz tek şey, pijamalarımızı giymek, kanepeye uzanıp dondurma, çikolata gibi iyi hissettiren şekerlemelere gömülmektir. Bu dönemlerde kadınlarda hormon değişimi meydana geldiği için yeme istekleri oldukça yüksektir. Ne yazık ki bu türdeki yiyecekler, şişkinliği ve ağrıyı daha kötü bir hale getirir, ruh halinizi daha da kötüleştiren bir ağırlık çökmesine sebep olurlar. Bunun yerine, regl döneminde seksiliğinizi korumaya çalışın. Bazı kadınlar, bu dönemde daha seksi ve güçlü hissettiklerini söylerler siz de bu yönünüzü ortaya çıkarmaya çalışın ve gece dışarı çıkın! Hareket etmek, zihninizi ağrılarınızdan uzaklaştıracaktır; partneriniz de erotik hareketlerinize dayanamayacaktır!

-Regl döneminde Spor yapabilirsiniz : Bu dönemde her tür spor yapılabilir. Hatta fiziksel egzersizler mens ağrısını azaltıcı etki gösterdiklerinden birçok hekim tarafından özellikle premenstürel sendromu olanlara önerilir.Adet döneminde cinsel ilişkiye girmeden önce spor yapmanız bile sizi rahatlatabilir. Bu nedenle adet döneminde spor yapmak sakıncalı değildir.

-Regl döneminde hamile kalmak :Genel olarak yumurtlama zamanı, beklenen adet tarihinden 14 gün öncedir. Ancak, ender de olsa daha erken yumurtlama olabilmektedir. Bu nedenle, henüz adet kanaması tam bitmemiş olsa da, cinsel ilişki gebelikle sonuçlanabilir. Spermlerin kadın vücudunda 72 saate kadar canlı kalabileceği göz önüne alınırsa erken bir yumurtlama gebelik yaratabilir. Bu nedenle takvim yönteminin başarısızlık oranı yüksektir. Sürprizlere hazır olun…
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.OR


Forgot your password?


OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.