Regl döneminde lazer yapılır mı? Lazerin regl dönemindeki etkisi nedir?


0
8 paylaşım

Kadınların ve hatta erkeklerin çoğunluğu son zamanlarda istenmeyen tüylerden kurtulmanın yolunu Lazer tedavisinde bulmuştur. Lazerle tedavi akıllarda bir çok soru işareti getirmetedir bunların başında tedavi ne kadar sürmektedir? Hangi dönemlerde tedaviye girilmektedir? Kadınların reg dönemlerinde lazer cihazının herhangi bir etkisi ve yan etkisi bulunmakta mıdır?  Bizlerde regl döneminde lazer tedavisinin etkilerini paylaşmak istedik. Kadınların regl dönemlerinde vücutları hassaslaştığı için Lazer tedavisinde bazı etkiler ortaya çıkabilmektedir.

Regl dönemi kadınların deri altındaki ağrı eşiğinin en hassas olduğu dönemdir. Bu dönemde ağda yaparken çok acı çekebilirler. Operasyon esnasında da ağrı eşiğinden dolayı acı çekilmesi muhtemeldir. Lazerin etkisinin daha az olduğu da bu konuda söylenilen diğer bilgiler arasındadır.

Bazı kadınların kendi aralarındaki konuşmalarda ortaya attıkları söylentiler arasında regl döneminde lazer yaptırmanın günah olduğunu gidilmemesi gerektiğini söylemişlerdir. Fakat bu tamamen söylenti ve batıl inanç olduğunu açık açık söyleyebiliriz. Dini yönden sadece  kişinin ağrı eşiği bu dönemde düşük olacağından dolayı kendine acı çektirmemesi yönünde.

Regli döneminde iştah neden açılır? – Okumak için tıklayınız