Rüyada namaz kılmak ne anlama gelir


0

Rüyada namaz kılmak hemen hemen her insanın gördüğü rüyalardan biridir ve bir çok anlam yüklenebilen bir rüya türüdür.Rüyada farz namazı kılıyorsanız memuriyetlik ve üst mertebe işini hak edeceğinize dalalettir. Normal bir şekilde 5 vakit namaz kılıyorsanız allahın sevgili kulu ve günahtan daima kaçan bir kul olduğunuz yaramaz ve irkin işlerden sakındığınız anlamına gelmektedir. Rüyasında öğle namazını kıldığını gören kişi bütün ibadetlerinin bitirmenin rahatlığını yaşar ve dilediği duaların karşılığını alır.

Rüyada yatsı namazı kılmak kişinin uzun bir yolculuğa gideceğine,hayırlı bir evlilik yapacağına bazende gözlere perde inmesi tarzı gözlerde yorgunluk anlamına gelmektedir. Bir kişi rüyasında sabah namazı kıldığını görür ise bir şey için yemin edeceği anlamına gelmektedir. Rüyada ikindi namazı kıldığını görmek,kişinin bir zorluk  içerisine gireceğine işarettir. Ziraat yapılan bir yerde namaz kıldığını gören kişi borcunu öder.

Rüyada kılınan cuma namazı, ferahlık ve sevince, bayram ve mevsimleri görmeye, hacca gitmeye ve borcunu azaltmaya işarettir.Rüyada ramazan bayramı namazını kılmak, borcu ödemeye, hastanın iyi olmasına, sıkıntılardan kurtulmaya işarettir. Kurban bayramı namazı, hayır isleri üzerine olmaya, yapılan vasiyeti tutmaya ve adaklarını yerine getirmeye işarettir.