Sabah yüz şişmesi neden olur?


0

Sabahları insanları oldukça rahatsız eden durumlardan bir tanesi de uyandığımızda vücudumuzda oluşan garip şişliklerdir. Bu şişlikler genelde dudaklarda, göz altlarında, yüzde ve ellerde meydana gelmektedir. Bu şişlikler sizi son zamanlarda rahatsız ediyorsa, hatta beslenme düzeninizde değişiklik yapmanıza rağmen üzerine bir de bölgesel ağrılar çekiyorsanız bunu ciddiye almanız gerekmektedir.

Genel olarak uyandığımızda yüzümüzün şişmesi hormonal değişimleri,enfeksiyonlar,alerjiler ve fazla tuzlu yediğinizde vücudunuzun su tutmasından dolayıdır. Vücudun su tutmasından sonra ikinci neden olarak alınan kuvvetli, kortizonlu ilçalar (Aspirin, penisilin, sülfonamid ve glukokortikoid) içeren ilaçların yan etkileri,aşırı derece de güneş yanıkları ,gebelik,menopoz ve hormonal dalgalanmalar döneminde bu şişmeler meydana gelir.

Tedavi yöntemi olarak: İdrar söktrürücü çaylar içecekler (Limonlu su ,Sirkeli su , maydanozlu su ,nane limon,naneli ılık su , yeşil çay vs..) , ve bol bol su içmeniz şişliklere iyi gelecektir.