Çabuk saç uzatma yöntemi nedir


0
2 paylaşım

Özellikle kadınlar en önem verdiği konulardan biri olan Saç uzaması bir ay gibi bir sürede 0.5 cm ile 2.50 cm arasında uzamaktadır. Saçın uzaması genetik faktörler,çevresel faktörler, beslenme düzeni ile doğrudan ilişkilidir. Çabuk saç uzatma yöntemlerinin arasında çeşitli bakımlar yapmak, ilaçlar- vitaminler tüketmek , beslenme şeklinizi düzeltmek ya da yapay yönden peruk takarak saç ektirmek sizin insiyatifinize kalmış bir durumdur.

Saçın uzaması için saç derisinin tipi ve yağ oranı çok önemlidir.Saç derisine ve diplerine gereken önemi vermezseniz saçınız soluk ve bakımsız duracaktır.Saç diplerinize düzenli masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırmak, düzenli bakım yapmak ve saç derisinin kurumasını önlemek ve saç derisinde bakteri oluşumunu önlemektir.

Saçı Çabuk uzatmak için neler yapılmalıdır ?  

Saçınızın uzamasını sağlayabilmek için çeşitli kozmetik mağazalarından yardım alabilir, çeşitli vitaminler kullanabilir ve beslenme şeklinizi değiştirebilirsiniz..

-A-C vitaminleri tüketebilirsiniz.

-Biotin Solgar 1000 mg kullanabilirsiniz.

-Badem-Zeytin-keratin-Yılan-Hindistan Cevizi vs bir çok saçlar için sağlıklı bakım yağlarını kullanabilirsiniz.

Saç derisi yağlı olursa saç uzar mı ?  

Saç derinizin kuru olması saçınızın sert bir yapısı olmasını sağlar bu şekilde olduğunda , saç telleriniz sert ve bakımsız gözükecektir. Bu yüzden saçınızın diplerinin hava alabilmesi için  kadınların bir kesimi yağlı olduğunda beslenerek saçın nemli kalması ve çabuk uzamasını sağlamaktadır. Bazı kesim ise çok yıkanan saçın daha çabuk uzadığını söylemektedir.