Sakal çıkarma yöntemleri nelerdir


0
1 paylaşım

Sakal herkes için sorun olabililmektedir. Bazılarının uzun sakalları ile problemi bulunmatadır, bazılarının ise seyrek olan saklları ile. Sadece günümüzde değil her dönemin muzdarip durumu olan köselik ise her erkeğin korkulu rüyasıdır. Ama sakal çıkarmanın bir çok yöntemi bulunmaktadır. Biyolojik olarak erkeklerin yüzünde yaklaşık 15.000 adet kıl bulunmaktadır. Bu kıllar, günde 38 mm. kadar uzarlar.

Peki köselik durumundan doğal olarak nasıl kurtulunur ? Genelde, sakal çıkarmak için profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. Özel estetisyenlerin hazırladığı kürler ile sakal çıkarabilirsiniz. Doğal yöntemleri uygulamayı isterseniz; öncelikli olarak kullanılan sarımsaktır. Sarımsak, sakalın gürleşmesi değil, sakalın temelini oluşturacak olan tüylerin çıkarılmasını sağlamaktadır. 2-3 diş sarımsağı ezin ve cildinize sürün. Kokusu gidinceye kadar bekleyin ve ılık su ile durulayın.

Bu yöntemi her akşam uygularsanız, bir süre sonra kıl olmayan yerlerde kılların çıkmaya başladığını fark edeceksiniz. Bir diğer sakal çıkarmada yardımcı olacak olan ürün badem yağıdır. Sarımsak kadar etkili değildir, ama sarımsak kullandıktan sonra çıkan ince tüylere uygulanarak, onların beslenmesini sağlayabilirsiniz.
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.OR


Forgot your password?


OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.