Siğil nasıl geçer, siğile ne iyi gelir


0
2 paylaşım

Vücudumuzda genellikle el,ayak ve yüz bölgelerinde meydana gelen siğil önemli bir cilt hastalığıdır. Siğiller kişiyi hem sağlık hem de sosyal ve psikolojik açıdan olumsuz bir şekilde etkilemektedir.  Siğil yaraları ilk görünüşünde toplu iğne ucu kadar olsa da sonraki zamanlarda bezelye büyüklüğüne dönüşerek sizi rahatsız edecektir. Peki siğil nasıl geçer ve evde tedavisi mümkünmüdür? Genital bölgede bulunan siğiller ise oldukça önemlidir.  Genital bölgede çıkan siğil bulaşıcı olduğu için cinsel birleşmeden uzak durulması gerekir.

Siğil Yaraları Neden Olur ? 

  • Yediğimiz hazır gıdalar sonucunda bağışıklık sisteminin çökmesinden kaynaklanabilir.
  • Kişiden kişiye bulaşma sonucu olabilir.
  • Cinsel ilişki anında bulaşabilir.
  • Özel kullanılan eşyaları kullanma sonucu bulaşa ve oluşma riski çok yüksek ihtimaldir.

Siğil Tedavisi Nasıl Olur ?  

Siğil tedavisinde en önemli yöntemler tabi ki doğal yöntemlerdir. Doğal yöntemler çare göstermediği noktalarda ise işin içerisine teknolojik tedavi yöntemi girmektedir. Bunların ilki :

Yakma işlemidir. (Elektrokoter) özellikle genital bölgelerdeki siğillerde kullanılır.

Yakma işleminden sonra hasta belirli bir süre müşade altında tutulur ve evine gönderilir.

Belirli ilaç tedavileri uygulanabilir.

Sarımsak : Bir diş sarımsağı ezin ve siğil yaranızın üzerine koyu kapatın . Günde 2 defa bir hafta boyunca yapmanızda fayda vardır. Yaptıktan sonra yaranızı soğuk su ile yıkamayı unutmayın.

Limon : Asidik yapısından dolayı gün içerisinde aklınıza geldiği sürece yapabilirsiniz. Asidik yapısından dolayı siğil yaralarının kaybolduğunu göreceksiniz.

Aloe Vera : Bu güzel bitkiden çıkaracağınız sıvıyı pamuğa hafifçe sürün ve yaranızın üzerine sürüp kapatın. sonrasında 1 gün boyunca bekleyin. Değişimi süre içerisinde göreceksiniz.

Hint yağı : Siğil yaranızın üzerine gece yatmadan önce sürüp bant ile kapatın. Sabah kalktığınızda yaranızı yıkamanız gerekir.