Sivilce ve Lekelere Karşı Yulaf Ezmesi Maskesi Nasıl Uygulanır


0

Yulaf,bakır,çinko,selenyum,B1,B2 vitaminleri içermektedir. Yulaf ezmesi son zamanlarda sivilceden ve ciltteki lekelenmelerden muzdarip kişilerin vazgeçilmez maskeleri arasında yer alıyor.Yulaf içerdiği saponin maddesinden dolayı cildi temizleyici ve ciltteki kiri ve yağı atıcı özelliği vardır.Yulaf maskesi yaparken işin püf noktası yulafı bir gün öncesinden suda tutarak sonrasında süzmekten geçmektedir.

Yulaf Maskesinin Yararları Nelerdir 

Yulafı ılık suyla cilde sürülüp 15 dakika beklendiğinde  çeşitli nedenlerden oluşan cilt lekelerinin azalmasına yardımcı olur.

Yulaf aynı zamanda kepek önleyici olarak da kullanılır.

Yulaf içerisinde bulundurduğu protein etkisiyle cildinizin kurumasına ve susuz kalmasından kaynaklı oluşacak etkilere karşı önlem alır.

-Eğer cildinizde kaşıntı,tahriş ve döküntü söz konusu ise iyileşmesine yardımcı olur.

Yulaf Maskesi Tarifleri 

Yulaf maskesi için bir kaç çorba kaşığı yulafı ezip toz haline getirmeniz gerekiyor. Eğer rondonuz varsa bir süre rondodan geçirin ve toz haline getirin . Sonrasında içerisine ılık su ekleyerek macun kıvamına getirin.Ölü hücrelerinizin ölmesi için içerisine tercihe göre limonda koyabilirsiniz.Uygulamayı yaparken cildinize macun sürer gibi sürün ve gözlerinizi muhafaza edin. Yaklaşık 15-20 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Ballı Yulaf Maskesi 

-1 çorba kaşığı yulaf

-1 çorba kaşığı saf zeytin yağı

-1 tatlı kaşığı bal

-1 yumurta sarısı

Uygulanışı:Bütün malzemeleri karıştırıp yüzümüze yine macun  kıvamına sürmemiz gerekir. Ilık bir su ya da tonik yardımı ile cildimizi 15-20 dakika sonrasında yıkayabiliriz. Bu maskeyi haftada 3 gün uygulayabilirsiniz.

Yoğurtlu Yulaf Maskesi 

-1 yemek kaşığı yulaf ezmesi

-yarım su bardağı sıcak su

-1 yemek kaşığı yoğurt

Maskenin Hazırlanışı:Bütün malzemeleri karıştırıp yüzümüze yine macun  kıvamına sürmemiz gerekir. Ilık bir su ya da tonik yardımı ile cildimizi 15-20 dakika sonrasında yıkayabiliriz. Bu maskeyi haftada 2 gün uygulayabilirsiniz.

Benzer içerik:  İdrar kaçırma nedir?İdrar kaçırma tipleriOR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.OR


Forgot your password?


OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.