Sivilce,akne nasıl geçer, İbrahim Saraçoğlun’dan kür önerisi


0

Akne, yüz, omuzlar, sırt ve göğüsteki yağ bezleriyle ilgili bir deri hastalığıdır. En çok 14-20 yaşlar arasında görülür ve bu hastalığın tipik belirtileri olan siyah noktalar, sivilceler, gençlerin bu en hassas devirlerinde genellikle psikolojik rahatsızlıklara yol açar.

Yağ bezlerinin kanalında bir tıkaç oluşur ve bu tıkacın başı sertleşip siyahlaşır. Bazen, kanal tıkalı olduğu halde, bez, yağ salgılamaya devam eder ve böylece içi yağ dolu bir kist oluşur.Bu kistciklere sivilce adı verilir. Sivilceler olarak oluşan bu kistçikler deri altında bazen kalır bazende kendini dışarıya atarak patlamaya sebep olur . 

Bu oluşan kistlerin,yağ bezelerinin,siyah noktaların ve aknelerin kuruması için Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun kür tedavisini yapanlar çok memnun.

İşte gerekli malzemeler :

  • 1 kahve fincanı maden suyu ile, 1 kahve fincanı doğal elma sirkesini karıştırın. Günde 2 defa (sabah ve akşam) sivilcelerinizin üstüne pamukla sürün ve en az yarım saat bekleyin.
  • Sivilceler geçene kadar bu maskeyi uygulayın.
    Yalnız, elma sirkesi doğal olmalı, asetik asit içermemeli. Elma Sirkesini marketten satın alıyorsanız asetik asit içermediğini kontrol edin.
  • Kaliteli elma sirkesi nasıl olur diye sorarsanız mümkün olduğunca şişenin içinde tortulu ve koyu gözüken ve cam şişede salladığınızda tortuların hareket edenidir.