Stresin çaresi kivi, kivinin yararları


0

Sterisin çaresi olarak görülen kivinin yararları saymakla bitmiyor. Kivi üzerine yapılan araştırmalarda, kivinin 26 popüler meyve arasında göre en fazla besin içeren meyve olduğu görülmüştür.

VÜCUDA C VİTAMİNİ SAĞLIYOR

Kivinin özellikle C vitamini yönünden çok zengin bir meyve olduğu iyi bilinen bir gerçektir. C vitamini küçük yaraların iyileşmesinde, bulaşıcı hastalıklara karşı vücudun doğal direncinin arttırılmasında, demir emiliminde ve sinir sisteminin sağlıklı durumda tutulmasında önemli etkisi vardır.Kivi ayrıca çok doğal bir magnezyum kaynağıdır.

ERGENLİK DÖNEMİNDE SİNİR SİSTEMİ ? 

Magnezyum kemik yapımız üzerinde çok pozitif etkiye sahiptir.Ayrıca sinir sistemimiz içinde çok faydalıdır.Kivi özellikle ergenlik döneminde olan gençlerimiz için büyümeyi sağlayıcı İnositol içerir.Çoğu meyvenin çok az yada hiç protein içermesine rağmen kivi özellikle sodyum ve arginine gibi aminoasitler yönünden zengindir.

Özellikle deri zedelenmelerine yardımcı olan kivi vücuttaki yaraların kendi kendini iyileştirebilmesine yardımcı olabilmektedir.Hamile kadınlarda doğum sonrası ödem atma ve rejim yaparken de bağırsakların çalışmasına yardımcı olur.

RUHUNUZU DİNLENDİRİN KENDİNİZİ DAHA İYİ HİSSEDİN 

Ne yediğiniz sadece vücudunuzu değil ruhunuzu da etkiler bazı yiyecekler çikolata gibi sakinleştirici etkiye sahiptir, bazıları kahve gibi uyarıcı etkiye sahiptir ve bazıları da genel olarak iyi hissetmemize yardımcı olurlar, kivi bu son kategoriye ait görülebilir.Kivinin içerdiği inositol yetişkinlerdeki depresyonu önlemeye yardımcı olur.Düşük sodyum, yüksek potasyumla birleşince daha iyi zihinsel dengenin sağlanmasına yardımcı olur.
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.OR


Forgot your password?


OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.