Sudocrem nedir,cilde faydaları nelerdir?


0
1 paylaşım

Sudocrem aslında bebeklerde kullanılan bir pişik kremi olarak bilinmektedir.Bebeklerin popoların’da ve bacak kenarlarında genelde bez kullanmaktan tahriş ve pişikler meydana gelir. Meydana gelen pişiklerin giderilmesi için sudocrem en iyi çözüm olmuştur. Sudocrem çinko içeriği yüksek bir krem olmakla beraber kortizon içermemektedir.Sudocrem’in içerisinde çinko bulundurması cildin yeni hücreler kazanması anlamına ve ciltteki leke ve sivilcelerin onarılması anlamına gelmektedir. Sudocrem’in yararlarını sizin için bir araya getirdik.

Sudocrem’in Yaraları Nelerdir 

Çinko içeriği sayesinde ciltteki lekelenmeleri önler ciltte oluşan sivilcelerin küçülmesini sağlamakla beraber sivilce izlerinide ortadan kaldırır.

-Sürekli oturarak çalışan kişilerin popoların’da oluşan kızarıklar ve yatalak hastaların popolarında oluşan bası yaralarında kullanılarak yaraların hızla kapanmasını sağlamaktadır.

-Kadınlarda ağda ve epilasyon operasyonu sonrası ciltte oluşan kızarıkları gidermek için sudocrem kullanılarak kızarıklar ve tahriş önlenebilir.

-Yaz aylarında cildinizde oluşan güneş lekelenmelerine iyi sonuçlar vererek cilt lekelerini hafifletir.

-Sudocrem içeriğinde sadece çinko barındırmamaktadır.İçerdiği antiseptik dolayısıyla ciltte oluşan egzama ve sedef hastalığına da iyi gelmektedir.

-Annelerin emzirme döneminde meme uçlarındaki yaralanmalar en sık rastlanılan durumlardan biridir. Bu durumlarda anneler’in  meme uçlarına sudocrem sürdüklerinde yaralarında iyileşmeler görünmektedir.

Sudocrem aynı zaman da yanık yaralarına da iyi gelmektedir.

Not : Sudocrem ne zaman kullanılır ? sorusu ile karşılaştığımızda gündüz kullanılması önerilmemektedir. Gece kullanımı daha sağlıklıdır.Gündüz vaktinde kullanıldığında güneş ışınlarıyla etkileşime geçerek etkisini azaltabilir.