“Süper Ay” insanların davranışlarını nasıl etkiliyor


0

NASA’dan yapılan açıklamada, “14 Kasım’da (bu akşam) görülecek dolunay sadece 2016’nın değil, aynı zamanda 21. yüzyılın da en yakın dolunayı” ifadesi kullanıldı. Ay’ın, 25 Kasım 2034’e kadar Dünya’ya bu yakınlığa gelmeyeceğini ifade eden NASA’dan yapılan açıklamada, “Ay, ufka yakın olduğu süreçte ağaçların, evlerin ya da yerde duran diğer objelerin arasından gözlemlendiğinde doğal olmayan bir şekilde büyük gözükecek” ifadelerine yer verildi.

YÜZDE 14 DAHA BÜYÜK VE YÜZDE 30 DAHA PARLAK OLACAK

Ay, Dünya’ya en yakın noktaya ulaştığında yüzde 14 daha büyük ve yüzde 30 daha parlak görünecek. 25 Kasım 2034’e kadar da Dünya’ya bu kadar yakın bir mesafeye gelmeyecek. Tabii ki durum sadece görsellikle ilgili değil.

kanli_ay_tutulmasi_sonrasinda_neler_oluyor_kanli_ay_tutulmasinin_burclara_etkisi_ne_oluyor_h71144_3827d

KADINLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

Kadınlar dolunay dönemlerinde daha duygusal olur ve daha çabuk ağlarlar.

Dolunayla birlikte baş ağrıları artar ve kadınlar daha stresli bir hale gelir.

Dünya genelinde doğum sayısı bu dönemlerde yüzde 20 oranında artış gösterir.

Dolunayla birlikte adet görme düzeni bozulur.

Östrojen oranında artışa neden olur ve bu sebeple cinsel arzular fazlalaşır.

5639aa45f018fb2c50e731e2

RUHSAL ŞİFALANMA, ARINMA

Bireysel olarak bu tutulmanın etkilerine bakarsak, Balık burcu hayalgücü, bilinçaltı, sömürülerle, adanmışlıkla, bırakmakla, vazgeçmekle alakalıdır. Ruhsal şifalanma, arınma yine onun konusudur. Hayatı daha fazla sorgulayacağımız, yalnızlık ve izolasyon ihtiyacımızı arttıracağımız bir dönem içindeyiz.

SÜPER AY’I NASIL GÖZLEMLEYEBİLİRİZ ?

Bu olayın nadir gerçekleşen bir olay olduğunu vurgulayan UBAM Astronomu Abdullah Karalar, bir önceki Süper Ay’ın 1948 yılında gerçekleştiğini ve 21.yüzyılda bir daha böylesine büyük bir Süper Ay’ın olmayacağını belirtti.

Bu harika doğa olayını gözlemlemek isteyenlerin saat 17:30 – 02:00 saatleri arasında gökyüzünde Ay’ı aramaları gerekecek. Süper Ay’ın normal zamanlara göre daha büyük olduğunu fark etmek isteyenlerin, Ay’ın ufkun üzerine çıktığı andan itibaren yani 17:30 ile 18:00 saatleri arasında gökyüzüne bakmalarını tavsiye eden, Astronom Karalar “Yüzde 14’lük fark, ancak çevremizde bulunan ağaç, ev gibi cisimlerin yanında ayı görüp, kıyaslayarak fark edebileceğimiz bir orandır” dedi.

Benzer içerik:  Asla Su içmemeniz gereken 7 durum !