Tarçınla saç rengi nasıl açılır ?


0

tarcin-siskinlik

Kadınların en önemli güzellik hatta olmazsa olmazları saçlarının “doğal ve güzel” gözükmesi, asıl önemli amaç ise bunun sürekliliğini sağlamaktır . Normal de “limon” saç rengini açar  diye düşünen,saç bakımını doğal yönden yapıyor tercih eden bayanlara tavsiyelerimizden bir yenisini daha ekliyoruz.

kabuk-tarcin-333e

Şaç rengine etikili olarak renk değişimini gerçekleştirecek olan tarçın normade öküsürük soğuk algınlığı bazen de salep sevenler için üstüne serpiştirilerek sunulurdu. Bu doğal yöntemin sizin için tarifi :

MALZEMELER

1 Yemek kaşığı toz tarçın
2 Yemek kaşığı bal
1.5 tatlı kaşığı zeytinyağı
Saç kreminiz
Boneniz

İlk olarka saçlarınızı nemli kalacak şekilde ıslatın,malzemeleri kasenizde yavaşça karıştırın,daha sora yarım saat kadar bekletin.Malzemeler yarım saat içerisinde gerekli  rengini salacak ve hazır hale gelecek daha  eldivenli ellerinizle saçınızın diplerine yedirin.

Malzemeleri şaçınza iyice yedirdikten sonra yarım saat  saçınıza taktığınız bonenizle bekleyin,saçınızı karışımı iyice emdikten sonra saçınızı ılık suyla yıkayıp tarayın .Dikkat etmeniz gereken tek şey saçınızı sıcak kaynar suyla yıkamamanız ,sıcak su saçınıza etki etmek yerine kaynar olduğu için saç tellerine zarar verir ve daha çabuk yıpranmasını sağlar..