Tarçınlı Suyun Faydaları ve Tarifi


2
2 paylaşım, 2 puan

Kokusu ile bizleri mutlu eden tarçının faydaları saymakla bitmiyor. Peki tarçın nereden elde edilir? Tarçn, cinnamom ağacının kabuğundan elde edilir. Tarçının tarihçesi Antik Mısır’a kadar uzanmaktadır. Tarçının faydası ise saymakla bitmiyor.

Tarçınlı suyun faydaları

Tarçınlı su şeker hastalarının kullandığı sürecin haricinde yediğimiz besinlerde kullanıldığında pek fazla etkisi olduğu kanıtına varılmıştır.Kişilerin yemeklerden önce tarçınlı su içtiklerinde mideye tokluk hissi verdiği için çabuk doyma hissini yansıtmıştır.Zayıflamak için sadece tarçınlı su içmem gerekir diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bunun yanında spor yapmanız ve dengeli beslemeniz en önemli faktörlerden biridir. Tarçınlı su migrene ve baş ağrısına iyi gelir.Tarçın,lösemi ve kanser hücrelerinin çoğalmasını engeller.Tarçın kokusu zihni açar.Tarçınlı suhuzursuz bağırsak sendromunu” yok eder. Tarçınlı suyun antibakteriyel bir özelliği olduğundan dolayı dişlerin çürümesini engeller. 

Tarçınlı su kürü tarifi 

  1. 1 tatlı kaşığı tarçın
  2. 1 adet  limon suyu
  3. 1 bardak sıcak su

Bu üç karışımı her sabah aç karınlı içtiğinizde 2 hafta sonra vücudunuzdaki değişimleri(kan dolaşımı vs)  görmek size yardımcı olacaktır.
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.OR


Forgot your password?


OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.