Teknoloji Devleri Ne kadar Kazanıyor ? Google’ın Geliri Ne Kadar ?


0

Günlük hayatımızda bir şeyler aramaya kalkıştığımızda ilk iletişime girdiğimiz şey google ve onun arayıcılığıyla bağlandığımız sürümler vardır. Bu gibi sürücülerin başında google gelmektedir. Sürücüsüz otomobil teknolojileri, robotik teknolojiler vb. diğer konularda da doğrudan hizmet veren şirket, dünyanın en büyük şirketlerinden biri olarak betimlenen google’ın geliri ne kadar ? 

Google’ın Geliri Ne Kadar 

Google asıl olarak 1998 yılında aramıza girerek bütün araştırmalarımıza yol göstericisi olmuştur. Şimdilerde proje bazında çalışmalar olarak devam eden google,gelir raporlarına bakılırsa şirketin Avrupa kapsamındaki tutarı 6 milyar dolar gibi bir değere sahip görünüyor.

Google’ın adı bugünlerde ismi üzerine uygulanan cezai işlemlerle anılmakta; “Monumental Fine(Anıtsal Ceza)” adıyla anılan cezanın, piyasada var olan rekabet rakamlarının çok üzerinde bir miktarın söz konusu olması nedeniyle verilebileceği ifade ediliyor. Cezaya ilişkin detayların ise gelecek aya kadar kamuoyuna duyurulması bekleniyor.Cezaya ilişkin diğer başvuru kaynaklarının ise şikayetlerden oluştuğu belirtiliyor. Son yedi yıl içerisinde, sitenin kötü amaçlara da hizmet vermesi nedeniyle, bir çok şikayete maruz kaldığı biliniyordu.Geçen yılın Ağustos ayında Google, “terör” kapsamındaki olay ve kişilere iletişim anlamında yardım ettiği iddialarını yalanlamış; fakat savunması yeterli bulunmamıştı.

Teknoloji Devleri Ne Kadar Kazanıyor 

Teknoloji her dakika gelişen ve aramızda her geçen gün daha çok vakit geçirdiğimiz bir araç olarak kullanılan vazgeçilmezlerimizden biridir. Teknoloji geliştikçe yaratıcıları da kullanıcıları sayesinde daha çok para kazanmaktadır. Peki hangi teknoloji devi ne kadar kazanıyor bakalım .

-Google: Saniyede 79 bin 245 dolar kazanıyor.

-Facebook: Saniyede 11 bin 205 dolar kazanıyor.

-Microsoft: Saniyede 111 bin 105 dolar kazanıyor.

-YouTube: saniyede 8 bin 10 dolar kazanıyor (Google’ın çatışı altında)

-Android: Saniyede 7 bin 830 dolar kazanıyor (Google’ın çatısı altında çalışıyor)

-Amazon: Saniyede 106 bin 245 dolar kazanıyor.

-Apple: Saniyede 243 bin 855 dolar kazanıyor.