Tüp bebek kaç yaşına kadar uygulanır


0

Normal şartlar altında çocuk sahibi olamayan eşler için, modern tıbbın insanlara sunduğu en büyük faydalardan birisidir tüp bebek yöntemi.. Tüp bebek yaşı anne ve baba için önemli bebek için ise riskli bir durumdur. Eğer Tüp bebek yapmaya karar verdiyseniz bunun için hem cebinizi hemde tutup tutmayacağını bilmeniz gerekir.

Tüp bebek yönteminin uygulanması 5 adımda gerçekleşmektedir.İlk olarak uzman bir doktora gitmek,sonrasında sorunun çözüme ulaşabilmesini sağlamak için uygun bir çizelge ile takvim çizmek..

Çizelge çizildikten sonraki ilk aşama anne adayına bir ultrason uygulaması yapılmaktadır. Bunun nedeni, ultrasonla anne adayının rahminde ya da yumurtalıklarında tedavi sürecini sekteye uğratacak bir problemin olup olmadığını belirlemektedir.

Daha sonra anne adayının kanının içeriğinde bulunan östrojen seviyeleri ve FSH seviyeleri de değerlendirme altına alınmaktadır. Tüm bu kontrollerden sonra tüp bebek  tedavisi  için risk oluşturacak herhangi bir bulguya rastlanmazsa; anne adayının genel yapısı itibariyle yapılan kan tahlili sonuçları, yapılan yumurtalık kapasitesi sonuçları, belirlenen kısırlık nedeni ve yaş durumu göz önünde bulundurularak en uygun ve en çözüm odaklı tedavi sürecine geçilir.

Buradaki temel etken Fsh hormonu seviyelerini dengede tutup annenin yumurtalamasını dengelemektir. Tüp bebek tedavisinde bir önemli unsur vardır ki oda hangi yaşa kadar yapılabildiğidir.

Kadınların özellikle 35 yaştan sonra 38 yaşına kadar geçirdikleri süreçte metabolizmalarındaki yumurta yapıları kalitesizleşmekte, çoğu durumda da yumurtalıkları çalışmayabilmektedir. Bu süreçlerde tüp bebek yöntemiyle hamile kalmaya güvenerek erken dönemde bir atılım yapmayan çiftler ne kadar yanlış bir karar aldıklarını tedavi için uzmanlardan olumsuz görüş aldıklarında anlayabilmektedirler.

Hatta bir kadının 40 yaş sonrasında tüp bebek yöntemini deneyerek hamile kalma ihtimali, yüzdesel olarak ifade edilecek olursa yüzde yirmilik oranların dahi altına düşmektedir.

Tüp Bebek Tedavi Fiyatı Ne Kadar ? 

Bu tedavi yönteminde son zamanlarda artış olduğu için Tıbbi olarak Özel sektörde de gelişme göstermiş Özel Klinikler açılmıştır. Normal şartlarda Laboratuvarlarda yapılan ilaçlarla meydana gelen tedavi süreci 500 TL – 1000 TL arasındayken Özel Kliniklerde 5000 TL 6000 TL arasına kadar çıkmaktadır.
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.OR


Forgot your password?


OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.