Uyku pozisyonlarına göre karakter analizi


0
2 paylaşım

Uyurken gün içerisinde çeşitli pozisyonlara girebilir bu durumda bilinçaltınızda yer edinen farklı şeyler analiz ettiğinizde ortaya çıkabilir. Uzmanların bu konu üzerinde yaptığı çeşitli araştırmalar meydana gelmiş ve uyku pozisyonuna göre karakter analizleri ortaya sunmuşlardır.

Uyku pozisyonlarına göre karakter analizi

Fetus Cenin pozisyonu uyuma pozisyonu : Bu yatış şekli yana doğru yatma şekli olup ayakların karna çekilmesiyle meydana gelir. Bu durumda uyuyan kişinin kişiliği saldırgan ve agresif kişiliğe sahip olurken içlerinde yoğun bir duygusallık belirtisi gösterdiği belirtilmektedir. Utangaç ve çekingen oldukları kadar zaman geçtik de samimiyet kurabildikleri gözlemlenmiştir. Kıvrılarak yatmak aslında bilinç altındaki rahatlama anlayışının bir dışa vurumudur.

Sırt üstü tavana bakar yatış pozisyonu : En çok rastlanan yatış şeklidir. Fakat kişi sırt üstü yatarken nefes darlığı ya da horlama görülebilir. Sosyal yaşantısında az konuşan ve sessiz bireyler için geçerli bir uyuma şeklidir. Genel olarak içine kapanık kişiler böyle uyumayı tercih etmektedir.

Yüzü koyun yatma pozisyonu : Bu tarz uyumak tamamen bel ve boyun ağrılarına sebebiyet verecektir.Sağlıklı uyuma şekli olarak görülmemektedir. Yüzü koyun yatış şeklinin bir başka adı serbest düşüştür. Adından da anlaşılacağı üzere bu pozisyonu kullanan kişiler, girişken ve aktiflerdir.Kısıtlamaları ve kısıtlanmayı sevmezler. Kendilerine aşık olan bu kimseler aynı zamanda oldukça egoistlerdir. Baştan savma yaşamayı severler. Eleştiriye açık değillerdir.

Yana dönük yatış pozisyonu: Yana dönük yatış pozisyonunun iki ayrı şekli vardır. Bunların en sık görüleni olan ise kollar yanda dik yatış şeklidir. Sağlık açısında bir zararı bulunmazken karakter analizi olarak bu uyuma şekli bize bireylerin rahat, kalabalıktan çekinmeyen, sosyal insanlar olduğunu anlatır.

Sırt üstü yatış pozisyonu : Koskoca yatakta ayakları ve kolları açık en rahat şekilde yatmayı seven kişiler bu uyku pozisyonuna sahiptirler. Bu kişiler arkadaş olarak hem iyi bir dinleyici hem iyi bir dost hemde iyi bir dert ortağıdırlar. Bu tarz uyumak kişide nefes problemi yaşatabilir. Kısıtlanmayı sevmeyen bu kişiler özel hayatlarında rahat hareket etmeyi severler.

Kütük şeklinde uyuma pozisyonu:Toplum içerisindeki sessiz ve herkese güvenmeyi tercih eden bazı kişiler bu tarz uyumayı tercih ederler.