Vajina daraltma ameliyatı hakkında bilgiler


1
1 paylaşım, 1 puan

Cinsel hayatın içerisinde en önemli etkilerden biride kadınların vajina yapısı olarak biliniyor. Kadınların cinsel hayatlarını etkileyen baş unsur olarak görülen bu yöntem son zamanlarda epey ilgi görmektedir. Vajina daraltma ameliyatı aslında estetik ameliyatı olarak da geçerken diğer terimsel adı ise vajinoplastidir. bakalım vajina daraltma ameliyatı hakkında bilgiler neler.

Vajina daraltma ameliyatı hakkında bilgiler

Kadınların seks hayatının temelini oluşturan bu sorun için bir çok kadın partneri ile yaşadığı sorundan bahsederek vajina daraltma operasyonuna başvuruyor. Cinsel ilişki yaşayan kadınlarda de ana sebep ise seks hayatını etkilediği yönünde.. Vajinanın yaş, doğumlar, jinekolojik müdahaleler, kürtajlar ve sık cinsel ilişkiler sonucunda sıkılığı ve darlığı azalabilir. Vajina, doğum sonrası ve sık sık kilo alıp verme sonucu sıkılığını kaybeder. Vajina sıkılığının azalması, gevşemesi, esnekliğinin azalması cinsel tatminsizliği, hem kadın hem de erkekte duyarlılık ve his kaybını de beraberinde getirmektedir. Genişlemiş vajinaya yeniden sıkılık vermek için yapılan ameliyatlara “vajinal daraltma ameliyatları” (vajna sıkılaştırma, vajina yenileme veya vajen daraltıcı operasyon) denir.

Vajina daraltma ameliyatının ana amacı nedir ?

Cinsel haz ve cinsel tatmin amaçlı Vajina daraltıcı ve vajina sıkılaştırıcı ameliyatları esas itibari ile gevşek ve genişlemiş vajinayı sıkılaştırmak, vajina darlığını sağlamak, gerginliğini arttırmak ve bu şekilde hem kadında hem de erkekte cinsel ilişki sırasında hazzı arttırmak amaçları ile yapılmaktadır.Cinsel ilişki esnasında sıkı bir vajinaya sahip olan kadının hazzı ne kadar fazla ise erkeğe de bir o kadar haz vermektedir. Vajina daraltma ameliyatı süresi kişiden kişiye değişmektedir fakat uygulanan vajen sıkılaştırma ameliyatları (vaginoplasty) ortalama olarak 30-40 dakika kadar sürmektedir.

Vajina daraltma ameliyatı kimler tarafından yapılır ve kaç cm sıkılaşır?

Vajen daraltma ameliyatlarında, vajen girişinden başlayarak uzunlaması 3-4 cm içeriye kadarki alan daraltılmaktadır. Bu şekilde vajina girişi, kişinin vajinasının genişliğine göre 1-2 cm daraltılmış olur. Bu şekilde vajen darlığı sağlanmış olur. Vajina daraltma ameliyatında vajinanın alt kısmında operasyon gerçekleştiği için 6 adet dikiş yer almaktadır.Dikişler yaklaşık 15-20 gün içerisinde kendiliğinden düşmekte ve 1.5 ay sonra rahatça cinsel ilişkiye girilebilir derecede düzene girmektedir. Bu operasyon gelen olarak alanında uzman Jinekologlar tarafından yapılmaktadır.

Benzer içerik:  Bor nedir,nerelerde kullanılır?