Yaratıcı ev dekorasyon fikri arayanlara öneriler


0
1 paylaşım

Evimizin görünümü hepimiz için ilgi çekici özellikte olmasından geçmektedir. Ev içinde bulunan oda,mutfak ve salon dizaynı en önemli ayrıntılardan biridir. Bazılarımız için duvarlar bir odadaki en dikkat çekici detaydır. Duvar dekorasyonu için yerleştirilen malzemelerin tasarım ve koltuklarla uyuşması ev dekorasyonu ile ilgilenen kişiler için oldukça önemlidir. Duvar aksesuarları denilince aklınıza her ne kadar tablolar gelse de duvar kağıtları da en çok kullanılan dizayn çeşitlerinden bir tanesidir. Bakalım ev dekorasyonu fikirlerinde yaratıcı fikirleri sizin için bir araya getirmeye çalıştık.

Ev dekorasyon fikirleri

-Minimalist ev tasarımı : Evinizi tasarlarken oldukça minimalist yani açık ve rahat düzeni tercih etmenizden geçmektedir. Bunu başarabildiğinizde kolay ve rahat ev tasarlıyacağınızı gözden kaçırmayın.

-Evin uyumu bir bütün olmalıdır. Herşeyin uyum içerisinde nazikçe dans edebilmeli ve renk uyumu kesinlikle olmalıdır.

-Eğer ruhunuz renkleri seviyorsa sevimli bir ev tasarlayarak renkleri kullanın.

-Geometrik motif ve aksesuarları seviyorsanız spor bir ev tasarımının yanında aksesuar ve minimal eşyalarınızı geometrik olarak seçmenizde fayda var.

-Masa örtülerine ve nevresim takımlarına kesinlikle önem verin. Nevresim takımları yatak odasının uyumunu gösterirken masa örtünüz ev ve mutfak tasarımını aynı zamanda sofradaki uyumunuzu ortaya koyar. Uyumlu bir sofrada yemek yemek sizi ve misafirlerinizi de oldukça mutlu edecektir.

-Tavanlarınızı evinizin duvarlarına uyumlu bir renge dönüştürebilir. Ev tasarımı yaparken lambaderler ne kadar kullanılsa da tavanı süsleyen en önemli şey tasarlanmış hoş bir avizedir.

-Perde tasarımı avizeden sonra camları süsleyen en önemli unsur.

-Kenar süslerindeki detaylara önem vermeniz çok önemlidir. Mesela tv ünitesi alırken eğer üzerine kitap alacaksanız o kitapları düzende tutmak için bir kitap tutucuya ihtiyacınız olacak yanında modern bir çiçek kötü durmaz ..

-Antika tasarımlar seven ve ağır bir hava kattığını düşünen kalite severler için en önemli tercihlerden biridir.

-Halı seçimi mobilyaların ve koltukların rengine uyumlu olan aynı zamanda çok şekil barındırmaması gerektiğini düşünüyoruz.

-Beyaz renk hiç ummadığınız kadar işe güzellik katabilir. Beyaz rengin genel uyumu, sadelik anlayışı ve bütünleyici özelliği evinizi güzelleştirecektir. Bunun için evinizin belli bölümlerinde beyaz rengi tercih edebilirsiniz.

-Duvarlarınızı sade aksesuar ve tablolarla süslemeniz en önemli unsur olabilir. Peki neden tablolar sadece olduğunda evinize daha çok aksesuarla süsleyebilir.Daha fazla fikrinizi ortaya koyabilirsiniz.

-Koleksiyon kullanmayı seven ve biriktiren kişiler için öneriler..

-Mini kütüphanenizi siz yaratın .

-Zebra modası duvarlar çok ayrıcalıklı ve sevenler için en iyi uyum içinde yer alıyor.

-Ofis tasarımı tarzı ağır hava sevenler için deri tasarımı sevenler için öneriler arasındadır.

-Rahatlık ve rahat salon seven öğrenci evi tasarımları sizin için hoş olacaktır.

-Yeni evlenen çiftler için romantik bir tarz ..