Yavru orangutan 6 ay duvara zincirli kaldı


0

Normal de annelerinin yanında ayrılmayan yavru Orangutanlar’a bakarsak bir istisna yaşanmış olan bir olay…Köylüler annesinden ayrılıp kaybolan yavru bir orangutan bulduktan sonra evlerine   getirip onu bilmedikleri besinlerle büyütmeye çalışmışlar. Yavru orangutanın tutulduğu yeri gördüğünüzde kendi doğal ortamında kalması gerektiğini bir kez daha düşünmeden edemiyeceksiniz.

c-42-620x415

Bapak Hendrigus adında bir adam palmiyelerden saç bakımı yağı için ham madde toplarken yavru orangutana rastlayınca annesi olduğunu düşündü ve hala olduğu yerde durduktan sonra ona yardım etmek için evine götürdü.

1-35

BEBEK MAMASI İLE BESLEMİŞLER

Orangutanların ne ile beslendiğini bilmediği için ona bebek maması,pirinç,şeker,su,bisküvi ile beslediğini söylüyor.Orangutanı neden zincirlediğini sorduklarında henüz yavru olduğu için savunmasız olduğunu ve kaçmaması için onu mutfaklarına zincirlediğini ifade ediyor.

3-35

EKİPLER HAYVANAT BAHÇESİNE GÖTÜRDÜ

Bu durum farkedilince ekiplere haber verilip yavru orangutan kendi yaşam alanına uygun bir şekilde yetiştirilmesi için ekipler tarafından alınıp merkeze götürüldü.Ona çabuk alışan Bapak ve ailesi uygun durumlarda yetişeceği için mutlu ama ondan ayrıldıkları için mutsuz olduklarını söylediler.