Yüzdeki yağlanma nasıl giderilir?


0

Genel olarak kadınların en büyük cilt sorunlarından biri siyah noktalar, sivilcelenmeler ve yağlı ciltlerdir. Yağlı cilt, çeşitli cilt sorunlarının meydana gelmesine neden olur. Özellikle alın ve yüz bölgesindeki yağlanmanın  bir çok sebebi olabilir. Peki Yüz bölgesinde yağlanma sebeplerini nelerdir ve yağlanmanın çözümü nedir?

Yüz bölgesindeki yağlanma neden olur?

Yüz bölgesinde meydana gelen yağlanmaların bir çok nedeni olur. Bunların en önemlisi ise yüz bölgesindeki T bölgesinde meydana gelmektedir. T Bölgesinde yağlanmalar kişinin sosyal ve psikolojik yaşamını olumsuz etkilemektedir. T bölgesi,çene ve burun bölgesindeki yağlanmaların sebebi vücudumuzdaki yağ bezlerinin fazla olmasından meydana gelmektedir. Gün içerisinde aşırı yağlı ve fastfood beslenme şeklimizden dolayı cildimizde aşırı yağlanmalar meydana yine gelmektedir.

Yüzdeki aşırı yağlanmalardan nasıl kurtuluruz?  

Gözenekleri temiz tutarak : Gözeneklerimiz yağlı olduğunda içerisinde oksijen  haricinde farklı havaları da alacağı  için çeşitli zararlara yol açmaması için önlemimizi tonik yardımıyla alabilir Ph Seviyesini de buna göre dengeleyebilriz.

Yağlı ciltler için Gül Suyu : 4  tatlı kaşığı nane yağını yarım bardakla karıştırın  su yerine gül suyu spreyi kullanılabilir.Masaj şeklinde yüzünüze sürebilirsiniz.

Limon suyu : Bir miktar pamuğa limon damlattıktan sonra cildinize masaj yapın ve 2 dakika kadar bekleyin sonrasında cildinizi ılık suyla yıkayın. Limon suyu cildinizin Ph derecesini dengeleyecektir.

T bölgesindeki yağlanmayı gidermek için sirke : Sirke özellikle T bölgesinin yağlanması için cilde çok iyi gelmektedir. Pamuk yardımıyla beraber t bölgesine sürülen sirkeyi on dakika sonra yıkayabilirsiniz.

Yağlı ciltler için buhar banyosu : Buhar cilde ve siyah noktalara iyi gelen bir yöntemdir fakat haftada en az 1 kez yapılması önerilir. Buhar ile cildinizi yumuşattıktan sonra cildinizi bir fırça ile masaj yapabilirsiniz. Bu yöntemle beraber gözeneklerinize iyi gelecektir.

Su tüketimi :cildimiz için en önemli ve yaşamsal bir besin olan suyu günde en az 8-10 bardak aralığında tüketmeliyiz.