Zararsız atıştırmalıklar nelerdir


0
7 paylaşım

Pek çoğumuz diyete girdiğimizde  ya da yediklerimize dikkat etmeye karar verdiğimizde, bizi rahatsız etmeyecek hafif ve sindirim dengemizi bozmayacak zararsız atıştırmalıklara yöneliriz. Yedikten sonra hem pişman olmayacağınız hem de vicdan yapmayacağınız zararsız atıştırmalıkları sizin için bir araya getirdik.

Zararsız Atıştırmalıklar Neler 

Elma: Elma  diyete girdiğinizde tüketebileceğiniz en anlamlı besindir. sindirim sisteminizi hızlandırır. Sizi tok tutar aynı zaman da lifli olduğu için üzerine protein amaçlı fıstık ezmesi sürerek tüketebilirsiniz.

Dondurma : Dondurmayı yemek sonrası hafif kalorili olmak şartıyla tüketebilirsiniz. 100 Kaloriyi geçmeyen bir dondurma kalsiyum bakımından zengin olabilmektedir.

Patlamış Mısır : Yağsız ve tuzsuz olmak şartıyla tükettiğinizde bol lif içeren patlamış mısırı tüketebilirsiniz.

Sebze çorbası : Sebze çorbası diyette en çok tercih edilen besindir. Sebze çorbalarında alınan kalorilerin &20 lik kısmı çok kolay yakılmaktadır.

Yulaf : Yulaf hem lif bakımından zengin bir besindir hemde kalori bakımından çok düşüktür.

Bitter çikolata : Bitter çikolata hem kalbin dostudur hemde kalorisi diğerlerine göre daha düşüktür. Yanına C vitamini açısından yüksek değerde bir çilek tercih ederseniz sağlıklı bir atıştırmalık kazanmış olursunuz.

Omlet : Sebzeli omletler hafif yağlı bir tava da kızartıldığında protein bakımından çok zengin olacaktır.

Fındık : Kalbiniz için en yararlı besinlerden biri olan fındıktan her gün bir avuç yemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Özellikle içerdiği protein sayesinde vücudun enerji yakımını hızlandırıyor.

Lahmacun : Eğer bir öğün de olsa canınız çektiyse diyette bir Lahmacun verildiğini unutmayın.

Kuru üzüm ve Leblebi : Bu ikili diyet listesinin vazgeçilmeyen ikilisidir.  Kuru üzüm siyah olanı ise hem kan yapar hem şeker krizinizi önler hemde sindirim sisteminizi  hızlandırır.

Yoğurt ve maydanoz karışımı  : Bu karışım kalsiyumun yağ yakma gibi bir özelliği olduğundan dolayı kilo vermenizi hızlandırır.

Ayran : Serinletecek soğuk bir içecek içmek istediğimizde gazlı ve şekerli içeceklerle kıyaslanamayacak değerde bir içecek. Soda + ayran olarak tüketmek çok yoğun terlediğiniz çok su kaybettiğiniz dönemlerin tamamlayıcısıdır.